MDDr. Tereza Rytířová

korektivní dermatoložkazubní lékařka

MDDr. Tereza Rytířová

Vzdělání a praxe:

Pregraduální studium na 1. Lékařské fakultě UK v Praze

Promoce na Lékařské fakultě UK roku 2014

Praxe v oboru:

2014 až dosud - MEDENT - zubní lékařka se zaměřením na mikroskopickou endodoncii

2017 až dosud - Esthé - Klinika estetické medicíny, a.s., MUDr. Hana Raková, MBA

Kurzy a školení:

15.6.2017 - VIVACY Theory and injection technique - Stylage

12.9.2017 - Innovative injection training - Doublyx, Jalor

12.9.2017 - Training course - aplikace mezonití

13.9.2017 - Medical training on aesthetic management and injection technique with hyaluronic acid - Teoxane

Na co jste se v rámci dermatovenerologie zaměřila?

Zaměřila jsem se na obor korektivní dermatologie, zejména na výplně kyselinou hyaluronovou. Ráda vidím, když je klient spokojený ihned po zákroku, což se s aplikací kyseliny hyaluronové daří.

Na jaké zákroky se specializujete na klinice Esthé?

Na klinice Esthé se zaměřuji především na aplikaci výplní kyselinou hyaluronovou a botulotoxinu. Líbí se mi, že se jedná o bezpečné metody, které lze provádět bezbolestně, a výsledky na sebe nenechávají dlouho čekat. Oceňuji i kladný psychický dopad na klienta.

Jak u Vás probíhá konzultace?

Nejprve klienta vyslechnu a zjistím, co ho trápí. Vnímání estetiky obličeje je velmi subjektivní a to je potřeba respektovat. Klientovi nabídnu možnosti řešení a vysvětlím průběh ošetření. Dále se věnuji pečlivě anamnéze, kterou lze předejít zbytečným komplikacím.

Vybavujete si klienta, kterému jste pomohla a měla jste z toho radost?

Každý spokojený klient mi udělá radost. Vybavuji si ale i jednu konkrétní klientku, která se ozvala až s odstupem několika týdnů nadšená z výsledku po mezoterapii. Referovala mi o tom, že ji přátelé chválí, jak vypadá skvěle a odpočatě. Taková pochvala dokáže člověku zvednout sebevědomí. Měla jsem z toho velkou radost.

Jaké ošetření podle Vás dokáže projevy stárnutí zpomalit nebo oddálit?

Pleť každého člověka je jedinečná a co pomůže jednomu, nemusí být stejně úspěšné u druhého. Já osobně mám ráda mezoterapii, chemický peeling a nebo laserovou rejuvenaci. Kterou z těchto metod zvolíme, záleží na typu pleti, přáních a požadovaném výsledku klienta. Důležité je, že tato ošetření se zpravidla musí opakovat, aby se udržel mladistvý vzhled pleti.

Co doporučujete lidem mezi 35 a 50 lety v péči o pleť?

Hlavní je každodenní péče. Pleť je důležité řádně odličovat a hydratovat. Také považuji za vhodné se poradit s odborníkem, zda nezkusit jednu z rejuvenačních metod. Dále upozorňuji na nevhodnost přehnaného slunění.