Dříve se o pitném režimu skoro nikdo nezmiňoval. Ale v poslední době se nemluví o ničem jiném, je nám neustále připomínáno, abychom vypili aspoň 2 litry vody denně. Jak se to ale naučit? Nebojte, existuje pár rad, jak s pravidelným pitným režimem začít.
Kolik toho máme vypít?
Optimálně bychom za den měli vypít 2–3 litry vody. Ovšem při větším horku nebo větší fyzické námaze klidně i více. Důležité také je, aby byl pitný režim pravidelný přes celý den, není tedy moc zdravé vypít 2 litry vody naráz.
Proč bychom vlastně měli pít?
Pokud je náš organismus dehydratovaný, má daleko větší sklony například k bolestem hlavy, nebo dokonce i zácpám. Pitný režim je také důležitý pro správnou funkci ledvin a má pozitivní vliv na hydrataci pokožky.
Začněte postupně
Pokud jste doposud vypili sotva půl litru vody za den, nemůžete zničehonic chtít, aby vaše tělo vstřebalo hned 3 litry. Začněte postupně (ideálně po týdnu) zvyšovat svou denní dávku, ať si tělo zvyká krok po kroku.
Vybavení je základ
Abyste mohli pravidelně pít, musíte taky mít z čeho. Ideální je si pořídit nějakou pěknou novou plastovou nebo skleněnou láhev a mít ji vždy při ruce.
Pijte, co vám chutná
Nikde není dáno, že musíte pít jen a pouze vodu. Ano, slazené limonády nejsou ideální, ale můžete si vyrobit limonádu domácí nebo si obyčejnou vodu ochutit například mátou, zázvorem a limetkou, přesně podle vašeho gusta. Máte rádi čaj? Zelený je ideální!
Mějte parťáka
„Nakažte“ pitným režimem i kolegy a kolegyně v práci a navzájem se kontrolujte a připomínejte si, kdy se máte napít. Víc hlav víc ví.
Pomůže technika
Opravdu zapomínáte pít a nic nepomáhá? Nastavte si upomínku do telefonu, zadejte opakování na každou hodinu a je to. Nebo si rovnou stáhněte chytrou aplikaci, která vám pití připomene a ještě vám vypočítá, kolik byste toho optimálně měli vypít během dne.
Vidíte, začít s pravidelným pitným režimem není tak těžké, chce to jen vytrvat. Držíme palce!
Související ošetření
Další články

Domácí mezoterapie – trend, nebo riziko?
Je to jednoduché, dostupné a lákavé – otevřít si doma ampulku s kyselinou hyaluronovou, použít dermaroller a docílit stejného efektu jako po lékařském ošetření. Funguje to tak ale doopravdy?

Akutní kožní obtíže? Lékař vám poradí do 36 hodin
U kožních problémů se těžko se rozpoznává, co si žádá okamžitý zásah lékaře, na co zaberou volně prodejné přípravky a co „se vyřeší samo“. Naabízíme novou službu – poraďte se na dálku s lékařem, ať máte klid.

Kožní výplně vs. botulotoxin – kdy po čem sáhnout?
Tyto dva zákroky se v laické veřejnosti často zaměňují. Fungují přitom každý na jiném principu a využívají se pro odlišné typy vrásek. Víte, s čím vám který konkrétně pomůže?

Baby botox – trend, nebo „to něco dělá“?
Možná už jste slyšeli o tzv. baby botoxu. Vrásky dělá především těm, kteří na ně vzhledem ke svému věku ještě ani nárok nemají. Má skutečný přínos, nebo jde jen o další atraktivní termín?
Svěřte se do péče Esthé Laser Clinic
Jsme jedni ze zakladatelů laserové estetické dermatologie v České republice. Přes 20 let se specializujeme na zákroky v oblasti laserové a estetické dermatologie a cévní chirurgie.
Soustředíme se především na neinvazivní řešení dermatologických a estetických problémů. Naše lékaři jsou zkušení profesionálové a klinika je vybavena špičkovou technologií.