Léčba akné

V období kolem puberty trpí nějakou formou akné prakticky každý. V poslední době se však stále více žen ve zralém věku s tímto problémem také potýká.
Léčba musí být plánována vždy individuálně. Volíme jiné metody léčby u mladších pacientů a jiné u dospělých žen, které současně s akné řeší také i omlazení pleti a odstranění vrásek.

Rychlé vyhledávání:

 

JAK LÉČÍME AKNÉ V ESTHÉ LASER CLINIC?

Lehčí formy akné lze zvládnout volně dostupnými prostředky, které lze případně doplnit např. biostimulačním laserem nebo chemickým peelingem.

Závažnější formy akné pak je vhodné včas začít léčit léky, které jsou na recept a doporučí vám je lékař.
Podle aktuálního stavu a typu pleti pak můžeme doporučit ošetření laserem Smoothbeam, případně jeho kombinaci s chemickým peelingem.

Nejzávažnější formy akné se léčí tabletami. Léčbu je vždy nutné zahájit včas, aby se předešlo jizvení po akné. Nejvhodnější metodu léčby vám doporučí naši zkušení lékaři.

 

Ošetření laserem (Smoothbeam)

Laser Smoothbeam urychluje hojení zánětlivých projevů akné, snižuje tvorbu mazu a také zlepšuje stav jizev po akné.

Ošetření akné laserem provádíme v období s nižší intenzitou slunečního svitu. Pleť nesmí být opálená. Před zákrokem aplikujeme znecitlivující gel na 30 minut. Samotný zákrok pak trvá cca 20 minut. Nakonec je vhodné několik minut oblast chladit. Celé ošetření zabere tedy asi hodinu. Po zákroku je pleť začervenalá. Toto začervenání mizí během několika hodin, přičemž na pleť je možné nanést make-up. Nutností je ovšem ochrana před UV paprsky, používejte ideálně ochranný faktor 50 SPF. Ošetření opakujeme jednou za 3–4 týdny.

Ošetření není vhodné po osoby s tmavším typem pleti.

 

využití Chemického peelingu

Chemických peeling nabízíme několik v několika typech a v různých koncentracích. Vhodný peeling volí lékař podle typu akné a věku pacienta. Samotné ošetření je časově velmi nenáročné. Trvá jen několik minut.

Na očištěnou pleť nanášíme účinnou látku – peelingový gel, který necháme určitou dobu působit. Poté ho neutralizujeme a odstraňujeme. Po zákroku je pleť zarudlá, ale to je běžná reakce, které se nemusíte obávat. Také se mohou objevit puchýřky a během následujících dnů nastává olupování, které je žádoucí. Vede k otevření ucpaných pórů a lepšímu čištění pleti. Opakování je ideální jednou za 1-2 týdny. Je možné jej kombinovat s dalšími zákroky, např. laserem Smoothbeam.

 

léčba Jizev po akné

Zlepšení stavu jizev po akné můžeme dosáhnout také dalšími zákroky, např. přístrojem e-Matrix. Tyto zákroky nelze provádět, pokud se u klienta ještě vyskytuje zánětlivá forma akné. Je potřeba počkat až po zahojení.

Také pacienti, kteří užívají pro akné celkově retinoidy (tablety), nesmí podstupovat laserové zákroky, a to po dobu léčby a minimálně 6 měsíců po ukončení.

 

KOLIK ZÁKROK STOJÍ? 

Cena za ošetření akné na celém obličeji je 3 500 Kč, zákrok pro obličej i dekolt je ve výši 3 900 Kč. Kompletní ceník naleznete zde.

Máte zájem o zákrok? Poptejte si dle svých preferencí termín a sjednejme si schůzku.

 

Jaké jsou příčiny vzniku akné a jeho léčba laserem?

Akné potrápí během života nejednoho z nás – vzniká totiž z mnoha důvodů. V následujícím článku si probereme, jaké mohou být důvody vzniku akné a jak s ním zatočit.

K čemu se používají lasery v Esthé Laser Clinic?

Estetická medicína a lasery jdou ruku v ruce. Jejich hojné využití na naší klinice nikoho nepřekvapí, ale k čemu všemu je lze vlastně využít?

Jarní očista pleti od akné

Nejen příroda si zaslouží jarní znovuzrození! Období jara je pro léčbu akné nejvhodnější z mnoha důvodů.

Používané metody

Chemický peeling

Chemický peeling koncentrátem kyseliny glykolové

více…

Photo

Smoothbeam Candela

Smoothbeam Candela je diodový laser určený pro léčbu akné.

více…

Photo

Ceník

Laser Smoothbeam Cena
vstupní vyšetření (platí se pouze při první návštěvě) 500 Kč
celý obličej 3 500 Kč
obličej a dekolt 3 900 Kč
záda 4 900 Kč
Předplatné 3 sezení
celý obličej (1 oš. při předplatném 3 100 Kč) 9 300 Kč
obličej a dekolt (1 oš. při předplatném 3 500 Kč) 10 500 Kč
záda (1 oš. při předplatném 4 500 Kč) 13 500 Kč
Kombinace laseru Smoothbeam s chemickým peelingem
celý obličej 4 400 Kč
předplatné na 6 sezení (3x laser Smoothbeam a 3x chemický peeling) 13 200 Kč
obličej a dekolt 6 000 Kč
předplatné na 6 sezení (3x laser Smoothbeam a 3x chemický peeling) 18 000 Kč
záda 7 100 Kč
předplatné na 6 sezení (3x laser Smoothbeam a 3x chemický peeling) 21 300 Kč