Čím je pleť starší, tím je v ní méně kolagenu a dalších látek, které jsou zodpovědné za její hladkost a pružnost. První mimické vrásky můžete objevit už před třicátými narozeninami, postupem času se prohlubují.

Na co si dát pozor, abyste si vrásky zbytečně nepřidělávali?

Pryč s cigaretou

Ne nadarmo se kouření říká zlozvyk. Neškodí nejen našemu zdraví, ale i naší pleti. Ovlivňuje totiž strukturu buněk pod kůží, ty u sebe pak tolik nedrží, a tím je pleť povislejší. Také ovlivňuje i funkci cév, které jsou zodpovědné za správné prokrvení pokožky.

Sluneční záření

Sluníčko, léto a opalování prostě patří k sobě. Ale nezapomínejte si pleť mazat krémem s UV faktorem, který ji ochrání před tou škodlivou částí slunečních paprsků. Během roku, a to i v zimě, také používejte krémy nebo make-upy s ochranným faktorem, vaší pleti to rozhodně prospěje.

Sklenku vína ano, láhev ne

Na sklence vína není nic špatného, spíš naopak. Ovšem nadměrné pití alkoholu pro vás není dobré i z hlediska stavu vaší pleti. Alkohol totiž pleť vysušuje, a tím může způsobit vznik akné a vrásek.

Pijte a mazejte

O důležitosti pitného režimu tu už nějaké to slovo padlo. Ideálně byste měli vypít tak dva litry tekutin denně. Pleť se dá ale hydratovat i zvenčí, a to pravidelným používáním hydratačních krémů. Jako dodatkovou péči vyzkoušejte hydratační masky nebo séra, kde je hydratační účinek zaručen a pleť je pak krásně hladká a vypnutá.

Starejte se o pleť jako o vlastní

To že se o svou pleť nepečujete se postupem času na pleti zřejmě projeví. Pravidelně ji čistěte a mazejte hydratačními krémy. Důležité také je odlíčení pleti před spaním, aby mohla v noci v klidu regenerovat.

No stress

Vlivem psychiky na stav pleti se zabývá už i samostatný vědní obor – psychodermatologie. Nadměrný a hlavně dlouhodobý stres se na pleti rozhodně projeví. Jednou z možností je akné, tou další jsou vrásky. Nezapomínejte tedy čas od času odpočívat a taky kvalitně spát.

Jak vidíte zdravý životní styl, kvalitní péče a dostatek odpočinku jsou klíčem ke krásné pleti :)