Při vzniku strií hraje roli dědičnost. Strie patří mezi atrofické poruchy vazivové tkáně kůže, mohou se objevit během rychlého růstu v pubertě, ke konci těhotenství nebo při prudké změně váhy. Vznikají porušením kožního vaziva a popraskáním elastických vláken ve škáře v důsledku příliš rychlého roztažení kůže. Dochází k jejímu ztenčení a ztrátě elasticity.

Jak strie vypadají?

Zpočátku strie vypadají jako tenké a červené linky, později začínají rudnout až fialovět. Časem se zhojí, zmenší, zbělají a jsou méně viditelné.

Dají se strie zcela odstranit?

Strie neboli pajizévky, stejně jako jizvy, bohužel nelze zcela odstranit. Mnohé krémy a séra slibují zázračné účinky, některé z nich dokáží vzhled strií zlepšit, ale příliš si od nich  neslibujte.

Ani profesionální dermatologická ošetření nedokáží strie odstranit úplně. Zkušený dermatolog však dokáže jejich vzhled velmi výrazně zlepšit. Díky vysoce účinným lékařským přístrojům a mezoterapii dokážeme kůži remodelovat a podpořit tvorbu nových kolagenních vláken.  

 

Strie ošetřujeme podobně jako některé jizvy. Na Esthe Laser Clinic jejich vzhled zlepšujeme

  • mezoterapií StetchCare,
  • pulsním barvivovým laserem V-beam,
  • frakčním CO2 laserem,
  • radiofrekvenci eTwo/eMatrix s koncovkou Sublative™.

 

Konkrétní ošetření volíme podle vzhledu a stáří strií a podle ošetřované lokality. Výše uvedená ošetření je často s výhodné kombinovat, svým účinkem se vhodně doplňují, takže můžeme dosáhnout lepšího výsledku. Výborně funguje například mezoterapie StetchCare v kombinaci s ošetřením eTwo/eMatrix.