Kyselina hyaluronová je ideální na omlazení a regeneraci stárnoucí pokožky. Dokážeme s ní malé zázraky a stačí jen několik vpichů. Injekční aplikací kyseliny hyaluronové omladíme o 5 i více let během 30 minut a bez jakékoliv rekonvalescence.

Perfektní výsledek ale čekejte pouze v případě, že se svěříte do rukou zkušeného korektivního dermatologa, který má dobré estetické cítění a naprosto přesně ví, co a kam píchnout, jakou technikou a v jakém množství. Pokud kyselinu hyaluronovou aplikuje někdo, kdo to neumí, výsledkem může být asymetrie, nerovnosti, granulomy nebo nepřirozený vzhled.

 

 

Jak správně aplikovat kyselinu hyaluronovou

Přípravky na bázi kyseliny hyaluronové vpravujeme injekcí nebo kanylou do různých vrstev podkoží. Záleží na místě aplikace a efektu, kterého chceme dosáhnout. K dosažení ideálního výsledku je často nutné kombinovat různé techniky aplikace a typy preparátů.

Do hlubších vrstev kůže vpravujeme hustší a kohezivnější výplně, při povrchové aplikaci saháme spíše po jemnějších a řidších gelech. Správnou volbu preparátu a techniky každopádně zvládne jen erudovaný a zkušený korektivní dermatolog.

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, a proto je zcela bezpečná. Hodně jí máme například ve střední vrstvě kůže, kde je součástí mezibuněčné hmoty.

 

 

Na co se kyselina hyaluronová nehodí

Kyselinou hyaluronovou neodstraňujeme mimické vrásky kolem očí ani glabellu - vrásku mezi obočím.

V oblasti glabelly je největší riziko aplikace výplně do cévy, což je vzácná, ale závažná komplikace. Výplň může cévu uzavřít a tím bránit prokrvení okolních tkání, které mohou při nejhorším odumřít. K odstranění glabelly a vrásek kolem očí proto raději používáme botulotoxin typu A, který je v těchto oblastech účinnější a bezpečnější.