Kožní výrůstky jsou útvary různého původu i typu a jen málokdo s nimi nemá osobní zkušenost. Dobrou zprávou ale je, že jsou ve valné většině zdravotně nezávadné. Výrůstky, objevující se například v oblastech spodního prádla, jsou ale často nepříjemné. Na obličeji zase mohou překážet z estetického hlediska. Většina lidí tak podstupuje jejich odstranění, a právě teď je pro to ideální čas.

Co jsou kožní výrůstky?

Rozlišujeme více druhů kožních výrůstků, z nichž ale se všemi lze pracovat.
Pokud se výrůstek podobá barvou i tvarem pize, jedná se o fibrom. Jindy se může jednat o milie, keratózy nebo třeba bradavice.

Kde se výrůstky vlastně berou?

Původ kožních výrůstků není jednoznačný. Někdy hraje v jejich vzniku genetika, jindy nedostatek vitamínů v těle. Vzniknout mohou ale i na místech, která jsou dlouhodobě mechanicky drážděna – např. obuví či oblečením.

Jak se kožní výrůstky odstraňují?

Stejně jako u jakéhokoliv jiného zákroku podobného rázu, i tady začínáme konzultací a odborným vyšetřením. Pokud nejsou výrůstky provázeny potenciální hrozbou, nejideálnějším řešením je rychlé a bezbolestné odstranění erbiovým laserem.

A co následná péče?

Po odstranění laserem vznikne na kůži malá plochá ranka, kterou přirozeně pokryje strup. Ten ale brzy zmizí a po zákroku ani výrůstku nezbyde vůbec nic.
Po zákroku je důležité místo nevystavovat přímému slunečnímu záření zhruba jeden až dva měsíce.
I přesto, že je ideální dobou na odstraňování výrůstků i znamének právě zimní a podzimní období, není třeba se bát zákroku i v jinou roční dobu – a to pokud se jedná o výrůstky na místech, které lze skrýt před sluncem.

 

Objednejte se na zákrok, či na konzultaci. Těšíme se na vás!

Vaše Esthé Laser Clinic