sklerotizace křečových žil

Skleroterapie je ambulantní injekční léčba křečových žil (varixů), kdy se odstraňují drobné povrchové metličkové křečové žíly a rozšířené žilky. Někdy se používá i k odstranění bočních větví hlavních kmenů povrchových žil. Sklerotizace může být doplňkovou léčbou po operaci křečových žil.

Průběh sklerotizace varixů

Injekce se sklerotizační látkou se aplikuje dovnitř křečové žíly. Používají se nejjemnější kanyly nebo mikro-jehly. Napuštěná žíla se uzavře a postupně se vstřebá. Ošetření trvá jen několik minut a není bolestivé. Místa vpichu se překryjí sterilním obvazem a na ošetřenou končetinu se natáhne kompresní punčocha. Přiloží se pevný kompresní obvaz nebo kompresní punčocha. Při větším rozsahu varixů může je třeba sklerotizaci vícekrát opakovat.

Rekonvalescence po sklerotizaci křečových žil

Bezprostředně po ošetření by měl pacient 30 minut chodit, pokud možno v dosahu lékaře, který ho ošetřoval. Varixy ošetřené sklerotizačním roztokem mohou být zatuhlé a mírně bolestivé. Zásadní dopad na úspěšnost skelroterapie má správné a důsledné nošení kompresního prádla. Čím větší jsou odstraňované varixy, tím déle se musí kompresní prádlo nosit. Po sklerotizaci metličkových varixů se kompresní punčochy nosí 3 až 4 dny, po sklerotizaci středně velkých a velkých varixů se kompresní punčochy nosí 3 až 5 týdnů. Sportovat nebo vykonávat těžší fyzickou práci můžete už pár hodin po ošetření.

Kontraindikace sklerotizace varixů

Ošetření nelze provést během akutního zánětlivého onemocnění, během těhotenství a kojení, při nedokrevnosti dolních končetin, při poruše srážlivosti krve.

 

ceník

Cévní chirurgie Cena
Vstupní vyšetření 500 Kč
Sonografické vyšetření barevným Dopplerem (1 končetina) 500 Kč
Sklerotizace tekutinová (1 končetina) 1 500 Kč
Sklerotizace pěnová (1 končetina) 2 000 Kč

mám zájem o službu

Telefon: +420 224 423 151
E-mail: recepce@esthe-laser.cz