Léčba oparů

Opar je virová nákaza, která se projevuje vytvořením bolestivého puchýřku. Ten se nejčastějí tvoří v oblasti kolem rtů, nosu a brady. Na léčbu oparů používáme biostimulační laser v kombinaci s lokálními nebo celkovými léčivy.

Co je opar?

Opar je virová nákaza, která se projevuje vytvořením bolestivého puchýřku. Ten se nejčastěji tvoří v oblasti kolem rtů, nosu a brady. Opary jsou naplněné tekutinou, která se po několika dnech zakalí. Po prasknutí oparu – puchýřku – tekutina zaschne a vytvoří se nepříjemný stroupek.

V případě správné léčby se opar zahojí bez jizvy. Pokud se opar ošetřuje nesprávným a nešetrným způsobem, hojení je delší a může vzniknout bolestivý vřídek.

Jak vzniká opar?

Vznik oparů způsobuje virus Herpes simplex. Není ještě přesně definováno, co je podnětem ke spuštění této virové infekce. Nejčastěji se opar objeví při velkém vypětí a psychickém stresu. U mnoha žen je opar doprovodem menstruace. V případě, že máte vysokou horečku, může se opar objevit i u Vás. Častý výskyt oparů je v letním období, kdy náš organismus neunese nápor slunečních paprsků – u moře nebo na horách.

Jak se zbavit oparu? Jak léčíme opary v Esthé Laser?

Nevíte, jak vyzrát na opary? Přemýšlíte, jak se zbavit oparů a neriskovat následné jizvy či vřídky? Na léčbu oparů používáme biostimulační laser v kombinaci s lokálními nebo celkovými léčivy. Ten je úspěšnou zbraní v potlačování zánětlivých projevů pleti – jako jsou právě opary u nosu, na rtech či na jiných částech těla. Pro rychlé hojení a léčbu oparu je světlo biostimulačního laseru velmi prospěšné. Světlo má své specifické vlastnosti, které jsou pro  léčbu oparu zásadní. Nejvhodnější způsob odstranění oparu je série jednotlivých ošetření, které Vám doporučí odborný lékař.

Jak předcházet oparu?

Pokud znáte dobře sami sebe a projevy svého těla, můžete účinně předcházet rozvinutí oparu. Zachytíte-li první příznaky oparu – tedy nepříjemné svědění a pálení v oblasti rtů, nosu nebo brady – můžete účinně aplikovat některá prevenční léčiva.

 

ceník

Léčba oparů pomocí biostimulace pokožky Cena
1 sezení (dle rozsahu)   600 Kč
předplatné 5 sezení (dle rozsahu) 2 500 Kč
předplatné 6 sezení (dle rozsahu) 2 900 Kč
předplatné 10 sezení (dle rozsahu) 4 000 Kč