Cévní chirurgie

MUDr. Libor Dvořáček Garant tématu

MUDr. Libor Dvořáček

1 2

mírný tlak v lýtku na LDK - půl roku po operaci

Dobrý den, jsem půl roku po operaci křečové žíly na LDK klasickou metodou, pooperační stav a rekonvalescence probíhala v pořádku, bez bolesti, otoků a obtíží, v poslední době pozoruji mírný tlak v lýtku na operované noze, většinou je to tedy pouze po delší fyzické záteži - cardio trénink nebo delší chůze, lze to řešit např. mastí? Není to bolest spíše mírný tlak, děkuji za odpověď.

Gabriela, 27. 1. 2021 Odpověď »

operace varixů

Dobrý den,před třemi týdny jsem podstoupila laserovou operaci varixů jedné nohy. Měla jsem celkovou anestezii,zákrok byl proveden v nemocnici na operačním sále.Po zákroku jsem šla domů druhý den,mám hodně malých jizev, jednu v třísle,veliké modřiny,v klidu ještě doznívající mravenčení.Nosím pořád punčochu a do práce jsem šla až témeř po třech týdnech.Měla jsem být na PN déle, ale byla jsem puštěna dřív, protože mám práci na recepci.Pořád mám někde krvavé jizvy.Po operaci mne noha hodně bolela. Je to normální mít takové problémy po laserové operaci? Děkuji za odpověď.

Anonymní, 11. 11. 2020 Odpověď »

Otlačeniny a vypadávání chlupů na nohou

Dobrý den, již několik let mě pálí nohy, zatím se na nic nepřišlo. Cca před rokem mi začaly na vnějších stranách nohou vypadávat chlupy. Kůže je taková lesklejší, jemně se drolí. Na nohách se před nějakou dobou začaly objevovat jizvy ze starých zranění a také žíly, které dříve nebyly pod kůží vidět. A před nějakou dobou jsem si všiml že mám často na nohách otlačeniny. O něco se nohou opřu a za pár minut se mi tam objeví otlačenina, taková prohlubeň třeba 0,5cm do hloubky, která tam zůstane třeba několik hodin. Stejně tak otisk od ponožek, které nemám nijak zvlášť upnuté, ale ten vzor té ponožky na té noze vydrží několik hodin. Dříve se mi to nestávalo. Nevíte o co by se mohlo jednat? Děkuji předem za radu.

28. 8. 2020 Odpověď »

KDY?

Dobrý den, v jakém roční období je nejlepší provádět odstranění křečových žil? Děkuji

25. 6. 2019 Odpověď »

zilky a pavucinky a trochu krecaky

Dobrý den, mam dotaz ohledne krecovych zilek na nohach a i pavucinek a drobnych zilek. Jakou moznost nabizite ke zlepseni, kolik vse cca stoji? Nohy me ani neboli ale nevypada to hezky a stydim se za to. A kdy je mozne prosim datum na navstevu? dekuju mnohokrat

Eva Havlenova, 9. 4. 2019 Odpověď »

křečové žíly

Dobrý den pane doktore.Nejspíš řeším nekonečný příběh ,ale k věci.Mám 4 roky po klasické operaci striping VSM na LDK.Bohužel pozoruji po takto krátkém časovém horizontu recidivu..VSM se opět tvoří jako křečová.Noha neotéka ale z měho pohledu díky VSM, cítím tlak v noze,který je nepříjemý.Zaměstnání mám spíše ve stoje (8 h) ,občas i chodím.Můj praktický lékař mě napsal Detralex a punčochu což je v pořádku, ale hlavní problém to neřeší.Chtěl bych se té VSM zbavit už nadobro jinou (ambulantní) metodou,která je bez pracovní neschopnosti a hospitalizace. S CL bych to řešit určitě chtěl,ale nevím jaká je doba na objednání včetně zákroku.Děkuji za odpověd

petr, 4. 3. 2018 Odpověď »

odstranění metliček na dolních končetinách

Dobrý den,prosím Vás ,chtěla bych se zeptat na dotaz,odstranění metliček na dolních končetinách,prosím o info a cenu,děkuji Zázvorková.

Simona Zázvorková, 24. 4. 2017 Odpověď »

Sklerotizace žil

Dobrý den, bude to měsíc, co jsem postoupila pěnovou sklerotizaci varixů na Vaší klinice. Celou dobu nosím kompresní punčochy a nohy si ošetřuji Lioton 100 000 gel, přesto mám nohy často unavené, někdy i bolavé. Nejvíce mě však trápí několik bolestivých míst, která jsou citlivá na tlak, bolestivá při námaze svalu, mírně naběhlá a zbarvena dočervena, v průměru velká 1-2 cm. Sklerotizaci jsem již podstoupila několikrát a vždy jsem cca po 3 týdnech byla v pohodě. Možná, že je to tentokrát jiné, protože byly sklerotizovány větší žíly nebo je to pěnovou sklerotizací.Je můj stav normální ? Mám dále nosit přes den kompresní punčochy? Jak si mám ošetřovat bolavá místa? Předem děkuji za odpověď Jana Voříšková

Jana Voříšková, 21. 4. 2017 Odpověď »

Skleroterapie

Dobrý den, moje příbuzná byla 2x na operaci s křečovými žílami dolních končetin. Vždy se jí za cca 10 let vrátily zpět. Nyní je jí 65 a má altrózu 2. stupně v koleni. Stále ale „normálně“ chodí. Je tato léčba pro ni vhodná?

30. 8. 2016 Odpověď »

varixy

Dobrý den, již od ranného mládí trpím varixy. Hodně mě to trápilo, ale vždy jsem od lékařů slyšela počkejte po dětech. Žíly nezlobily, jen esteticky zavazely. Po druhém těhotenství se projevil první zánět a od té doby se objevily i funkční nedostatky. Poměrně dlouho jsem kojila, pak navšívila svého cévního lékaře, ten mě odeslal na sono žil v rámci předoperačního stavu. Hluboký žilní systém je v pořádku,ale ten povrchový je esteticky i funkčně na nic. Zmínila jsem se, že bychom s manželem v budoucnu chtěli ještě jedno mimi (je mi 34 let) a on říkal, že mám počkat až po posledním těhotenství. Sama nevím, rozhoduji se delší dobu. Beru Detralex, nosím punčochy a levá noha občas bolí, subjektivně cítím diskomfort - jakoby "chvění chlopně při průtoku krve žilou u kotníku" - promiňte neumím to lépe napsat. Přála bych si vytouženou holčičku, ale na druhou stranu potřebuju být funkční mámou pro své krásné kluky. Jednou mě čeká klasická operace - jiná u rozsahu mých varixů není možná a tak jsem se chtěla zeptat, jestli jít na zákrok hned nebo případně počkat po dalším těhotenství, které bychom plánovali nejdříve tak za 1- 2 roky. Děkuji Šárka V.

18. 1. 2016 Odpověď »

1 2

 

Položit dotaz

Vaše anonymní otázka a odpověď na ní bude viditelná pro ostatní návštěvníky poradny. Rádi bychom Vás upozornili, že ve většině případů lze konečnou diagnózu stanovit pouze při osobní návštěvě. Ceny zákroků naleznete v příslušné sekci služeb. Případné dotazy na cenu a požadavky na objednání prosím posílejte na recepce@esthe-laser.cz


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.