Ideály krásy se mění už po staletí. S nimi samozřejmě i proporce jednotlivých částí těla či obličeje. Plné rty jsou ale něco, co spojuje mnoho historických ideálů krásy. Podvědomě vzbuzují totiž dojem plodnosti a zdraví. Ženy používají rtěnky a v minulosti barvy různého původu právě proto, aby uměle podpořily dojem prokrvenosti rtů a tím zdravého dojmu. 

Nedostatky lze napravit 

Rty se mohou věkem měnit. Mohou ztrácet plnost, získávat na asymetrii, vysušovat se. Ať už jsou tyto nedostatky zapříčiněny časem, nebo jste se s nimi narodili, je možné s nimi pracovat. Konkrétně díky kyselině hyaluronové, látkou, která je tělu zcela vlastní, postupně se opět vstřebává a nezpůsobuje žádné komplikace pro organismus. Výsledek vydrží až rok, zákrok je zcela neinvazivní, trvá pár minut a nevyžaduje žádnou rekonvalescenci. Nikdo na vás nepozná, že jste proceduru podstoupili.

Více o proceduře naleznete zde.

Hydratace 

Tyčinku s balzámem na rty bychom měli mít v kabelce, autě či na stole neustále. Několikrát denně si rty přetřete, abyste zajistili jejich hydrataci a promastili je.

UV ochrana

V letním období se rozhodně spoléhejte na balzám na rty s UV faktorem. Bez ohledu na to, zda jste uvnitř, nebo venku, nepodceňujte paprsky. Vrásky okolo rtů si jistě nepřejete.

Zbavení odumřelých buněk

Scrub, peeling, abrazivní gely, či měkký kartáček na zuby – všechny techniky budou fungovat, chcete-li zbavit rty šupinek, odlupující se kůže nebo nerovností.