Rosacea je nepříjemné kožní onemocnění, které se objevuje především na obličeji. Je způsobeno rozšiřováním cévek na tvářích a nose společně se zánětlivým zbytněním mazových žlázek. Častěji se vyskytuje u žen. Přesná příčina onemocnění není známa, na jeho vzniku se podílí více faktorů (dědičnost, velké teplo, UV záření, mráz, některé masti a krémy, alkohol a další).

Pokud je rosacea také váš problém, neváhejte se objednat na konzultaci. Poradíme vám, jak o postiženou kůži správně pečovat, jaké používat přípravky a kterými laserovými ošetřeními dokážeme stav výrazně zlepšit.

Rozšířené cévky v obličeji odstraňujeme vysoce výkonným cévním laserem V-Beam, který cévky zničí tepelnou energií (koaguluje) a ošetřené žilky se postupně vstřebají.  Dokážeme odstranit žilky, které mají průměr menší než 1 mm. Kůži laser nijak nepoškozuje.

Velmi dobré zkušenosti při léčbě růžovky máme s opakovaným ošetřením cévním laserem V-Beam a diodovým laserem Smoothbeam od americké společnosti Syneron Candela. Léčbu laserem dále kombinujeme s účinnými lokálně aplikovanými přípravky, takže dosahujeme jejího výrazného zlepšení.

Prvním zjevným příznakem růžovky je začervenání pleti s viditelnými cévkami neboli kuperóza. Pleť postiženou kuperózou ošetřujeme podobně jako velmi citlivou pleť.

Rosacea má čtyři stádia, čím dříve je začneme léčit, tím lépe.

1. Prvním stádiem je erytóza projevující se červenáním. Postižené oblasti jsou čím dál častěji a dlouho zarudlé. Pleť je citlivá na kosmetiku.

2. Druhým stádiem je kuperóza projevující se již nepřetržitým zarudnutím a viditelnými červenými žilkami.

3. Ve třetím stádiu se již tvoří velká začervenalá ložiska s pupínky a puchýřky (papuly a pustuly), které bývají zaměňovány s akné.

4. Ve čtvrtém stádiu dosud oddělené pupínky splývají, pokožka je pokrytá velkými zánětlivými ložisky.

Nedílnou součástí léčby je nutnost vyhýbat se provokujícím faktorům.

 

Při onemocnění rosaceou může dojít i k očnímu postižení, tzv. ophthalmorosacea, pacienti, kteří trpí rosaceou by měli chodit na pravidelné preventivní prohlídky k očnímu lékaři.