kožní onemocnění

Kožní onemocnění neboli dermatózy jako akné, opary, ekzémy, kožní výrůstky a další značně znepříjemňují život. Nemusíte se jimi ale nechat trýznit, na naší klinice vás kožních obtíží zbavíme pomocí laserové techniky, která přispívá k řešení probému s vysokou účinností.

Kožní onemocnění, která léčíme laserem

Laserem ošetřujeme chronická zánětlivá kožní onemocnění, která jsou klasickými léčebnými metodami obtížně zvládnutelná. Na klinice Esthé používáme několik laserových technik, kterými kožní problémy z velké části odstraníme nebo zcela vyléčíme.

Používáme tyto lasery

  • biostimulační laser Medelisol
  • cévní laser V-Beam
  • diodový laser Smoothbeam
  • a další

Léčba akné (acne vulgaris)
Akné je úporné zánětlivé kožní onemocnění obličeje a hrudníku, mnoho lidí trápí akné na zádech. Postihuje převážně mladé, ale s akné v dospělosti se také setkáváme často. Léčba je dlouhodobá, komplikovaná, musí být komplexní. Výborných výsledků dosahujeme sérií ošetření diodovým Smoothbeam laserem.

Rosacea (růžovka)
Rosacea je úporná postupující kožní nemoc. Objevuje se zejména na obličeji a je způsobena rozšiřováním cévek na tvářích a na nose společně se zánětlivým zbytněním mazových žlázek. Ideální léčba růžovky je opakované ošetření cévním a diodovým laserem. Léčbu laserem kombinujeme s lokálním ošetřením rosacei a dosahujeme jejího výrazného zlepšení.

Periorální dermatitis
Toto onemocnění kůže je podmíněno mnoha faktory, nejčastěji se uvádí nadměrné používání kosmetických přípravků nebo kortikoidů. Periorální dermatitida se objevuje na obličeji a je podobná růžovce. Léčba periorální dermatitidy je zdlouhavá, zatěžující a vzhledem k vyšší citlivosti postižené pleti obtížná. Vedle lokální a celkové léčby dosahujeme dobrých výsledků serií ošetření biostimulačním laserem.

 

Recidivující herpes
Opary na rtech a kolem úst jsou nepříjemné a bolestivé virové onemocnění, objevuje se opakovaně, spouštěčem bývá stres, oslabená imunita, hormonální výkyvy. Léčbu, hojení oparu umíme výrazně urychlit serií ošetření biostimulačním laserem.

Atopický exzém, dermatitidy
Atopický ekzém i dermatitidy jiného původu ošetřujeme biostimulačním laserem, protože má výrazné protizánětlivé účinky a urychluje regeneraci pokožky. Během zhoršení onemocnění provádíme sérii ošetření bličeje nebo jiných postižených míst biostimulačním laserem.

Rozšířené cévky
Krémy na na rozšířené žilky nefungují. Na klinice Esthé cévní změny na obličeji, drobné angiomy a plošné projevy tzv. „ohně„ rychle a efektivně odstraňujeme vysokovýkonným cévním laserem.

Fibromy (kožní výrůstky)
Fibrom je nezhoubný kožní útvar. Šetrné a bezbolestné odstranění fibromů provádíme laserem, kterým odstraňujeme také pigmentové skvrny a bradavice. Pigmentové projevy na kůži a bradavice se ale před odstraněním laserovou technikou musí vyšetřit digitálním dermatoskopem.

 
 

Jak si vybrat vhodný opalovací krém?

SPF faktor, minerální nebo chemická ochrana, testování na zvířatech… Jistě existuje řada parametrů, podle kterých se při výběru opalovacího krému rozhodujete. Berete ale v potaz také jedno z nejdůležitějších kritérií – kompatibilitu s vaším typem pleti?

Co je to dermatoskop a k čemu slouží?

Odhalit riziková znaménka umí nejen lékařovo oko, ale především dermatoskop.

Léčba světlem je neinvazivní ale účinná

Biostimulační laser vyzařuje specifické světlo, které má příznivý vliv na fungování buněk. Světelná energie zvyšuje propustnost buněčných membrán, čímž se buňky lépe vyživují a tím také regenerují.

Používané metody

Vbeam Candela

VBeam je pulzní barvivový laser používaný na ošetření většiny nedokonalostí pleti.

více…

Photo