Laserová epilace

Epilace nebo holení nohou, podpaží a intimních míst je vždy dočasná a časově náročná záležitost. Laserová epilace chloupky odstraní trvale, a navíc bezbolestně. Nenechte si chloupky komplikovat život. 

PŘED LASEROVOU EPILACÍ

 • Bolestivost – bolesti se bát nemusíte, díky anestetickému krému je zákrok bezbolestný.
 • Opalování – před zákrokem se neopalujte, v ošetřené oblasti byste mohli mít světlé fleky.
 • Délka chloupků – chloupky by měly být aspoň 2 - 3 mm dlouhé a minimálně 6 týdnů před epilací je nevytrhávejte.
 • Konzultace – před zákrokem s vámi lékař vše prokonzultuje a projde s vámi celý průběh zákroku, možnosti a případná rizika.          
    

JAK LASEROVÉ ODSTRANĚNÍ CHLOUPKU FUNGUJE

 • Laserový paprsek cílí na pigment melanin, který je uložený ve váčku chloupku. Teplo se přes pigment dostane až k vlasové cibulce (kořínku) a zničí ji.
 • Vlasový váček je s cibulkou spojen pigmentem pouze, když chloupek roste a všechny chloupky nerostou najednou, proto zákrok musíme opakovat.
 • Nejlepších výsledků dosahujeme u tmavých chloupků. Trvalé odstranění šedých nebo světlých chloupků je problematičtější, protože neobsahují pigment, na který laser cílí.
   

JAKÉ PARTIE MŮŽE LASEROVÁ EPILACE TRVALE ZBAVIT CHLOUPKŮ

Laserová epilace je vhodná k odstranění chloupků kdekoliv na těle. Epilace laserem je vhodná i pro muže, kteří se chtějí zbavit ochlupení například na zádech nebo na hrudníku.

PRŮBĚH ODSTRANĚNÍ CHLOUPKŮ LASEREM

Délka zákroku záleží na velikosti ošetřované lokality a na intenzitě ochlupení. Pro představu – epilace horního rtu trvá 5 minut, epilace obou předloktí zhruba 60 minut, epilace třísel 50 minut.

Epilaci provádíme vysokovýkonným laserem CANDELA GentleLase který má schválení FDA (americký federální úřad pro kontrolu léčiv). Osvědčení FDA pro trvalou laserovou epilaci mají jen 3 lasery na světě. Laser má navíc dynamické chlazení, i proto je ošetření minimálně bolestivé.

 

PÉČE PO LASEROVÉ EPILACI

Ošetřená oblast může být několik dní po zákroku lehce zarudlá. Po tuto dobu musíte místo chránit před slunečním zářením a mechanickým podrážděním. Je také potřeba pleť ošetřovat tak, jak vám doporučíme na klinice. Pokud partii dokážete uchránit před sluncem, můžeme ji laserem epilovat i v létě. Odpověď na otázku, kdy je nejlepší podstoupit laserovou epilaci odpovídala MUDr. Gabriela Mrzenová zde.

LASEROVÁ EPILACE JE TRVALÁ

Holení patří mezi formy epilace, kde se chloupek odstraňuje pouze nad povrchem kůže. Brazilská epilace, epilace cukrovou pastou nebo epilace voskem odstraní chloupky sice i s kořínkem, ale jen dočasně.

Laserová epilace je oproti tomu trvalá, protože zničí chloupek i s kořínkem.

O laserové epilaci s MUDr. Gabrielou Mrzenovou

články

Která epilace funguje lépe – IPL nebo laser?

IPL patří mezi populární a propagované metody při odstraňování nežádoucích chloupků. Z hlediska estetické medicíny je považováno za výrazně méně účinné ve srovnání s vysokovýkonnými lasery. Jakto?

Laserová epilace – bezbolestná cesta k hladké pokožce

Holení nohou, podpaží i intimních míst je obvykle záležitostí, která nejednoho z nás zdržuje a výsledek často není takový, jaký bychom si přáli. Laserová epilace je tak ideálním způsobem, jak se chloupků zbavit trvale a bezbolestně. Co od zákroku očekávat?

Laserem proti chloupkům – kdy se dostaví výsledky?

Trápí i vás nežádoucí chloupky na místech, jako jsou tváře, brada nebo hýždě? Přečtěte si, kolik sezení postačí k tomu, abyste se chloupků zbavili.

Používané metody

GentleLase Candela

GentleLase Candela je alexandritový laser určený pro odstranění nežádoucího ochlupení.

více…

Photo

Ceník

Ceny laserové epilace jsou orientační, závislé na množství a typu ochlupení v dané lokalitě. Případná aplikace anestetického krému je již zahrnuta v ceně.
 

Laserová epilace Cena za 1 ošetření
horní ret 750 Kč
brada 1 450 Kč
mezi obočím 420 Kč
korekce obočí 1 300 Kč
tváře 2 200 Kč
oblast vousů 3 400 Kč
ramena 2 600 Kč
podpaží 2 600 Kč
horní končetiny 5 200 Kč
hřbet ruky 1 700 Kč
okolí bradavek 1 300 Kč
záda 9 100 Kč
hrudník 3 900 Kč
podbřišek 3 000 Kč
středová čára pod pupíkem 1 300 Kč
bikiny line 2 400 Kč
bikiny line + podpaží 4 200 Kč
brazilská epilace (bikiny komplet) 4 200 Kč
stehna 9 100 Kč
hýždě 3 800 Kč
lýtka 6 500 Kč
ušní boltce 1 300 Kč
pejzy 1 100 Kč