Sešití ušních dírek a ušních lalůčků

Provádíme zašití ušních dírek po roztržení lalůčku, prověšení dírek od těžkých náušnic nebo po rozšíření dírky od tzv. tunelů. Dírky lze úplně zašít, nebo pouze zmenšit. V jeden operační den je možná korekce obou ušních dírek. Máte zájem o zákrok? Poptejte u nás volný termín tehdy, kdy se vám to bude hodit.

Rychlé vyhledávání:

 

PRO KOHO JE ZÁKROK VHODNÝ? 

Ať už toužíte dírky pouze zmenšit (při nošení tzv. tunelů) či zcela zašít (zejména při úrazu), spolehněte se na naše služby. Zákrok je rychlý, nevyžaduje dlouhou rekonvalescenci, ani není výrazně bolestivý.

Zákrok je vhodný pro každého, u koho došlo k poškození ušní dírky nebo celého lalůčku. Pokud je úraz akutní, pak je nejlepší zašít lalůček ihned, v opačném případě je nutné počkat do úplného zhojení poranění. Před korekcí ušního lalůčku po nošení tunelu doporučujeme odstranit tunel alespoň 3 měsíce před plánovanou operací, aby se velikost defektu již neměnila.

Převážně jde o výkon u dospělého pacienta, ale lze jej provést v jakémkoliv věku. U dětí se k výkonu přistupuje jen při akutní ráně a následcích úrazu. Obecně plastiku ušního lalůčku doporučujeme až po 15. roce věku, kdy má mladistvý již dostatečný smysl pro zodpovědnost a při následné péči spolupracuje lépe než malé dítě. Operaci provádíme i u starších lidí, které může kvůli vlivům stárnutí trápit vytahaný lalůček

Zákrok není možné provést při akutní infekci či pokud pacient trpí závažným onemocněním. 

JAK ZÁKROK PROBÍHÁ? 

Zákrok provádíme v lokální anestézii; anestetikum se aplikuje injekčně přímo do lalůčku. U rekonstrukce ušního lalůčku po nošení tunelů je obvykle nutné část roztažené tkáně odstranit, aby měl lalůček ucha přirozený tvar. Následně lékař ušní lalůček zašije jemným stehem a místo zakryje obvazem

Pro pacienta je výkon nenáročný a díky lokální anestezii bezbolestný. Větší citlivost, lehký otok nebo běžná bolest se mohou objevit asi hodinu po zákroku. Situaci lze řešit volně dostupnými analgetiky, obvykle to však není nutné. 

V závislosti na rozsahu korekce vznikne na místě malá jizvička různého tvaru, která se dobře hojí a časem je málo viditelná. Celý zákrok zabere v Esthé Laser Clinic 10 až 30 minut. 

Sešití ušních dírek

 

JAK SE NA ZÁKROK PŘIPRAVIT? 

Příprava na zmenšení ušních dírek či jejich úplné zašití je zcela nenáročná. Nejprve absolvujete vstupní konzultaci s odborníkem, který míru defektu zhodnotí a navrhne řešení. Celý postup výkonu vám následně vysvětlí, předá vám informace o přípravě na operaci a poučí vás o chování po jejím skončení. 

Vlastní zákrok nevyžaduje žádnou speciální přípravu, ale je potřeba sdělit lékaři případné alergie na léky a desinfekční prostředky.

 

JAK SE CHOVAT PO ZÁKROKU? 

Druhý den je možné sejmout obvaz a místo zákroku osprchovat. Do práce můžete nastoupit taktéž druhý den s ohledem na náročnost jeho běžné pracovní náplně. Minimálně týden po operaci se nedoporučuje návštěva bazénu ani sauny a je vhodné se do vyjmutí stehů vyvarovat větší fyzické zátěži. Ideálně by se však těchto aktivit měl pacient vyvarovat až do úplného zahojení, jinak hrozí riziko zanesení infekce do operační rány. Po dvou týdnech proběhne kontrola a vyndání stehů. 

Po korekci roztržení ušní dírky s ponecháním původní malé dírky lze začít nosit náušnice po 3 měsících. Při úplném zašití ušní dírky doporučujeme nastřelení nejdříve po půl roce.

 

KOLIK ZÁKROK STOJÍ? 

Cena za zašití jedné dírky je 4 500 Kč, s každou další je jednotková cena nižší. Korekce ušních lalůčků po tzv. tunelech je náročnější, a tak se cena zákroku pohybuje okolo 6 900 Kč a výše. Kompletní ceník naleznete zde.

Máte zájem o zákrok? Poptejte si dle svých preferencí termín a sjednejme si schůzku.

Zmenšení (zašití) ušních dírek Cena
Zákrok (jedna dírka) 4 500 Kč
Zákrok (dvě dírky) 7 000 Kč
Zákrok (každá další dírka) 2 500 Kč
Tunel (jedno ucho) 6 900 Kč
Tunel (obě uši) 11 900 Kč

 

PROVÁDÍ SE NA KLINICE I SEŠÍVÁNÍ JINÝCH MÍST? 

Ano, v Esthé Laser Clinic také zašíváme dírku po piercingu v pupíku a nad horním a pod spodním rtem. Odstraňujeme i mikrodermální piercing.

 

Máte dotaz? pomůže videoporadna

Máte dotaz anebo Vás zajímá více detailů k sešití ušních dírek a ušních lalůčků? Prohlédněte si videoporadnu Esthé Laser Clinic. Problematikou vás provede MUDr. Alice Maixnerová. Anebo nás jednoduše kontaktujte.

 

Sešíváme roztržené i roztažené ušní dírky a lalůčky

Zatímco k roztržení ušního lalůčku dochází obvykle spíše následkem úrazu, přílišné roztažení ušních dírek má často na svědomí jejich zatížení těžkými náušnicemi či piercingy nebo tunely. Pokud se i vás týká například následná nemožnost nošení klasických náušnic, možná je pro vás tento malý chirurgický zákrok tím pravým.

 

 

Kdo zákroky provádí?

Na chirurgické zákroky se v Esthé Laser Clinic specializuje MUDr. Alice Maixnerová. Ta se vždy snaží aby samotný zákrok pacienta co nejméně zatížil, plně vyřešil jeho problém a zanechal co nejmenší množství viditelných stop.

 • 1988 -1994

  II. Lékařská fakulta UK v Praze

 • 1994 - 1997

  Klinika dětské chirurgie FTN Praha - Krč, sekundární lékař 

 • 1997 - 1998

  Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze 1 (NMSKB), sekundární lékař

 • 1998

  Atestace chirurgie 1.stupně

 • 2000 - 2004

  Lékařka dětské chirurgie FTN Praha - Krč, sekundární lékař

 • 2004 - 2013

  Klinika jednodenní chirurgie Palas - Athena, Praha 4, sekundární lékař

 • 2013 - dosud

  Klinika jednodenní chirurgie Clinicum, a.s., Poliklinika Vysočany, zástupce vedoucího lékaře

Ceník

Zmenšení (zašití) ušních dírek Cena
Zákrok (jedna dírka) 4 500 Kč
Zákrok (dvě dírky) 7 000 Kč
Zákrok (každá další dírka) 2 500 Kč
Tunel (jedno ucho) 6 900 Kč
Tunel (obě uši) 11 900 Kč