Cévní chirurgie

MUDr. Libor Dvořáček Garant tématu

MUDr. Libor Dvořáček

Otlačeniny a vypadávání chlupů na nohou

Dobrý den, již několik let mě pálí nohy, zatím se na nic nepřišlo. Cca před rokem mi začaly na vnějších stranách nohou vypadávat chlupy. Kůže je taková lesklejší, jemně se drolí. Na nohách se před nějakou dobou začaly objevovat jizvy ze starých zranění a také žíly, které dříve nebyly pod kůží vidět. A před nějakou dobou jsem si všiml že mám často na nohách otlačeniny. O něco se nohou opřu a za pár minut se mi tam objeví otlačenina, taková prohlubeň třeba 0,5cm do hloubky, která tam zůstane třeba několik hodin. Stejně tak otisk od ponožek, které nemám nijak zvlášť upnuté, ale ten vzor té ponožky na té noze vydrží několik hodin. Dříve se mi to nestávalo. Nevíte o co by se mohlo jednat? Děkuji předem za radu.

Anonym, 28. 8. 2020

Odpověď

Dobrý den, 

 

dle popisu by se mohlo jednat o otoky bérců. Doporučuji Vám proto se objednat k flebologovi, který by vyšetřil, zda se nejedná o začínající žilní onemocnění.

U nás na klinice ordinuje MUDr. Dvořáček, ke kterému se můžete objednat na tel. čísle 224 423 151 nebo zasláním emailu na adresu recepce@esthe-laser.cz.

 

S pozdravem

MUDr. Pavel Zloský 

 

« Zpět