Injekční aplikace kyseliny hyaluronové přímo do vrásek od zkušených zdravotníků s certifikací za 799 Kč. Ošetření celého obličeje přístrojem Thermage za 2999 Kč. Doporučujeme jít na takové zákroky? Rozhodně ne. 

Kvalitní, ověřené a bezpečné preparáty na bázi kyseliny hyaluronové jsou drahé, 1 ml od dodavatele vychází na několik tisíc korun, takže nabídka ošetření nosoretních rýh za 799 Kč je opravdu velmi podezřelá. Mezi ověřenými preparáty není k dispozici jediný, jehož nákupní cena by byla pod 1 000 Kč za 1 mililitr.

Přístroj Thermage vysílá do pokožky radiofrekvenční energii přes tenký zlatý plát zabudovaný v hlavici, která je kvůli účinnosti procedury pouze na jedno použití. Každopádně originální hlavice jsou drahé a 2 999 Kč za ošetření celého obličeje nepokryje ani samotné náklady na materiál.

Další věc je, že injekční aplikaci kyseliny hyaluronové nebo ošetření vysoce výkonnými lasery smí dělat pouze zkušený dermatolog, který k tomu byl dostatečně proškolen.

Nespokojenost s podezřele levným ošetřením dokládají i některé recenze klientů:

“Neviděla jsem ani přes vyžádání certifikát kosmetičky. Neviděla jsem originální balení použitých přípravků, kromě levného krému s panthenolem, vše bylo rychle odklizeno z mého zorného pole. Nevím, co mi kosmetička píchla do nosoretních rýh, ale týden (!) potom jsem byla velmi oteklá a musela používat speciální protizánětlivou mast proti otokům…”

Vybírejte tedy pečlivě a pokud je něco tak levné, že to snad ani nemůže být pravda, tak to většinou pravda není.