Odstranění pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny se nejčastěji vyskytují v obličeji, dekoltu a na hřbetech rukou. Způsobuje je pigment melanin, který se nahromadí pod kůží v jednom konkrétním místě. Nejčastější příčinou jsou hormonální změny, ale také časté návštěvy solárií nebo užívání některých léků. Pigmentové skvrny se dají bezbolestně odstranit Alexandritovým laserem, který po sobě nezanechává jizvu.

Pigmentové skvrny mohou vznikat z různých důvodů a dovedou hodně potrápit. S věkem se objevují drobné i větší pigmentové skvrny, typicky v místech, která jsou hodně vystavená slunečnímu záření – obličej, ruce, dekolt. K jejich odstranění používáme Alexandritový laser.

Zákrok je prakticky nebolestivý, je pociťováno jen drobné štípání. Hojení je během několika dnů, a to podle oblasti, která je ošetřovaná. Ošetřené místo dočasně ztmavne a vytvoří se zde stroupek, který asi do týdne až dvou zmizí.
Je důležité jej nestrhávat. Po zákroku je vhodné používat hojivý krém, který vám doporučí lékař. Ošetřovaná oblast nesmí být před zákrokem opálená, proto je ideálním časem pro tento typ zákroku období od podzimu do jara.

Velmi mnoho žen trápí tzv. melasma. Jsou to pigmentace, které se objevují velmi často u žen, které užívají hormonální antikoncepci. Typicky bývají nad horním rtem, vprostřed na čele a na tvářích. Jejich odstranění bývá problematické. Pomoci může chemický peeling.

Jak Alexandritový laser funguje

Laserový parsek o určité vlnové délce umí pigment rozbít na velmi drobné částečky, aniž by se poškodila okolní tkáň. Tyto částečky pigmentu pak lymfatický systém snadno vyloučí. Po ošetření se na povrchu kůže obvykle objeví stroupky a pigment se částečně odloučí i skrze ně. Zákrok je někdy nutné opakovat. Po zákroku je nezbytná ochrana před UV paprsky, která slouží také jako prevence vzniku dalších skvrn.

Alexandritový laser také odstraní stařecké pigmentové skvrny, sluneční pigmentace, hyperpigmentace, pihy a některá vrozená znaménka, hnědě zabarvené jizvy a tetování.

 

 

Proč si nechat odstranit pigmentové skvrny na jaře?

Pigmentové skvrny vznikají z mnoha různých důvodů. Některých se zbavíte snadno a rychle, jiné chtějí čas. Kdy je ale nejlepší se do jejich odstraňování pustit a proč?

Která ošetření je vhodné podstoupit na začátku roku?

Některá z ošetření vyžadují určitý počet opakování či čas, než se efekt dostaví. Proto je podstatné začít ve správnou chvíli. Která to jsou?

Pigmentové skvrny a proč je dobré řešit je na podzim

Určitá ošetření jsou vhodná podstupovat v konkrétní roční období. Pigmentové skvrny a jejich léčba patří mezi ně.

Používané metody

Alex TriVantage Candela

Alex TriVantage je alexandritový laser navržený pro odstraňování tetování a pigmentových skvrn.

více…

Photo

Teoxane RHA X VCIP SERUM

Sérum s vitamínem C pro zdokonalení pleti - následná péče po ošetření

více…

Photo

Ceník

Alexandritový laser, Candela, USA Cena
U dlouhodobě náročných a rozsáhlých zákroků je nabídnuta cena k dohodě.
vstupní vyšetření (platí se pouze při první návštěvě) 500 Kč
testovací zákrok 500 Kč
Tetování Cena
malý zákrok 2 500 Kč
střední zákrok 3 500 Kč
velký zákrok 4 500 - 5 600 Kč
Pigmentace, Naevy Cena
malý zákrok 1 900 - 2 900 Kč
střední zákrok 2 900 - 4 500 Kč
velký zákrok 4 500 - 5 600 Kč

mám zájem o službu

Telefon: +420 224 423 151
E-mail: recepce@esthe-laser.cz