Odstranění pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny se nejčastěji vyskytují v obličeji, dekoltu a na hřbetech rukou. Způsobuje je pigment melanin, který se nahromadí pod kůží v jednom konkrétním místě. Nejčastější příčinou jsou hormonální změny, ale také časté návštěvy solárií nebo užívání některých léků. Pigmentové skvrny se dají bezbolestně odstranit Alexandritovým laserem, který po sobě nezanechává jizvu.

Pigmentové skvrny mohou vznikat z různých důvodů a dovedou hodně potrápit. S věkem se objevují drobné i větší pigmentové skvrny, typicky v místech, která jsou hodně vystavená slunečnímu záření – obličej, ruce, dekolt. K jejich odstranění používáme Alexandritový laser.

Zákrok je prakticky nebolestivý, je pociťováno jen drobné štípání. Hojení je během několika dnů, a to podle oblasti, která je ošetřovaná. Ošetřené místo dočasně ztmavne a vytvoří se zde stroupek, který asi do týdne až dvou zmizí.
Je důležité jej nestrhávat. Po zákroku je vhodné používat hojivý krém, který vám doporučí lékař. Ošetřovaná oblast nesmí být před zákrokem opálená, proto je ideálním časem pro tento typ zákroku období od podzimu do jara.

Velmi mnoho žen trápí tzv. melasma. Jsou to pigmentace, které se objevují velmi často u žen, které užívají hormonální antikoncepci. Typicky bývají nad horním rtem, vprostřed na čele a na tvářích. Jejich odstranění bývá problematické. Pomoci může chemický peeling.

Jak Alexandritový laser funguje

Laserový parsek o určité vlnové délce umí pigment rozbít na velmi drobné částečky, aniž by se poškodila okolní tkáň. Tyto částečky pigmentu pak lymfatický systém snadno vyloučí. Po ošetření se na povrchu kůže obvykle objeví stroupky a pigment se částečně odloučí i skrze ně. Zákrok je někdy nutné opakovat. Po zákroku je nezbytná ochrana před UV paprsky, která slouží také jako prevence vzniku dalších skvrn.

Alexandritový laser také odstraní stařecké pigmentové skvrny, sluneční pigmentace, hyperpigmentace, pihy a některá vrozená znaménka, hnědě zabarvené jizvy a tetování.

 

 

Pigmentové skvrny. Proč vznikají a jak s nimi zatočit?

Pigmentové skvrny obvykle vznikají na místech, která jsou pravidelně vystavována slunečním paprskům. Právě z toho důvodu jsou i častým důvodem návštěvy naší kliniky, jelikož tyto snadno viditelné skvrny je zřídkakdy možné spolehlivě zamaskovat. Jak se vyhnout jejich vzniku nebo se zbavit těch, které jsou již vaší součástí?

Pigmentové skvrny – odstranění pomocí laseru

Pigmentové skvrny vidíme nejčastěji na obličeji, v dekoltu nebo na hřbetech rukou. V tomto článku si představíme co to pigmentové skvrny jsou a jak je lze odstranit.

Proč si nechat odstranit pigmentové skvrny na jaře?

Pigmentové skvrny vznikají z mnoha různých důvodů. Některých se zbavíte snadno a rychle, jiné chtějí čas. Kdy je ale nejlepší se do jejich odstraňování pustit a proč?

Používané metody

Alex TriVantage Candela

Alex TriVantage je alexandritový laser navržený pro odstraňování tetování a pigmentových skvrn.

více…

Photo

Teoxane RHA X VCIP SERUM

Sérum s vitamínem C pro zdokonalení pleti - následná péče po ošetření

více…

Photo

Ceník

Alexandritový laser, Candela, USA Cena
U dlouhodobě náročných a rozsáhlých zákroků je nabídnuta cena k dohodě.
vstupní vyšetření (platí se pouze při první návštěvě) 500 Kč
testovací zákrok 500 Kč
Tetování Cena
malý zákrok 2 500 Kč
střední zákrok 3 500 Kč
velký zákrok 4 500 - 5 000 Kč
Pigmentace, Naevy Cena
malý zákrok 2 200 Kč
střední zákrok 2 200 - 3 100 Kč
velký zákrok 3 100 - 5 000 Kč