Frakční laserový resurfacing

Na klinice Esthé používáme k laserovému resurfacingu frakční laser CO2 Mixto. Jedná se o špičkový CO2 laser nové generace pro estetické omlazení pleti. Podle potřeby provádíme povrchový, středně hluboký nebo hluboký resurfacing. Ošetření frakčním laserem není vhodné podstupovat od května do září, nebo když je pokožka opálená.

Upozornění: Ne vždy je možné provést první ošetření v den konzultace.

omlazení pleti frakčním co2 laserem

Jde o technologii mnohočetných bodovitých mikroparsků, které intenzivně prohřejí kožní tkáň a destruhují staré kolagenní vazivo. Na jeho místě vzniká vazivo nové, kůže se stává pevnější a elastičtější. Rovněž dochází k obnově kolagenové produkce a ke zlepšení struktury pleti.  Lasery jako je CO2 MiXto odpařují (vaporizují) vrchní vrstvu kůže, aby mohla být kompletně obnovena. Ošetření patří mezi ty náročné a má svá rizika. S tímto laserem mohou pracovat pouze zkušení lékaři. Čím radikálnější ošetření CO2 laserem je, tím více je porušena kůže a tím delší je hojení. Na druhou stranu je invazivní ošetření CO2 laserem velmi efektivní.

Před ošetřením

Zhodnotíme stav pokožky a míru jejího poškození. Poté stanovíme intenzitu ošetření.

Bolestivost frakčního resurfacingu

Během ošetření si na bolest stěžuje málokdo. Většinou se ošetřovaná oblast znecitlivuje lokálně, buď anestetickým krémem, nebo injekčně. Pokud se jedná o ošetření celého obličeje invazivním CO2 laserem, kombinuje se lokální znecitlivění s analgosedací.

Průběh frakčního laserového resurfacingu

30 minut před zákrokem lékař na ošetřovanou oblast nanese znecitlivující krém. Před ošetřením pacient dostane ochranné brýle.

Frakční CO2 laser přikládá lékař na tvář bod po bodu, odpařuje tak poškozenou vrchní vrstvu kůže, v hlubších vrstvách kůže laser stimuluje novotvorbu kolagenu. Ošetření provádíme ambulantně.

Ošetření celého obličeje frakčním laserem trvá zhruba 30 minut.

Efekt zákroku

Výsledek závisí na typu použitého laseru a na radikálnosti zákroku. Frakční resurfacing odstraní hlubší vrásky,  sluneční i senilní pigmentové skvrny, jizvy po akné a rozšířené póry. Zákrok stimuluje novotvorbu kolagenu v hlubších vrstvách kůže, několik měsíců po ošetření se tak pleť vypína a zpevňuje. Výsledný efekt je vidět hned, jak se kůže zahojí, definitivní výsledek čekejte za 3 měsíce.

Rekonvalescence po frakčním resurfacingu

Po ošetření neablačním laserem je kůže den dva lehce zarudlá a oteklá, po několika dnech můžete použít makeup. Hojení a obnova svrchní vrstvy pokožky trvá 3 až 6 dní. Oblast ošetřená frakčním CO2 laserem musí být 3 měsíce po výkonu chráněna před UV zářením.

Jak dlouho výsledný efekt po resurfacingu vydrží?

Efekt vydrží 3 až 5 let, závisí to na typu použitého laseru, intenzitě a hloubce, do níž záření proniklo. Refrakční lasery proces stárnutí zpomalí. Dost můžete ovlinit zdravým životním stylem, dostatkem pohybu, životosprávou, dostatkem spánku, hydratací pokožky a důslenou ochranou před sluncem.

 

 

ceník

Frakční CO2 laser Cena
celý obličej 9 000 Kč
horní ret 2 200 Kč
periorál 4 500 Kč
jizvy od 1 000 Kč
strie od 2 000 Kč